WIĘCEJ

ue
Spółdzielnia Inwalidów im. Hieronima Derdowskiego Zakład Pracy Chronionej - informacje o firmie


Spółdzielnia Inwalidów im. Hieronima Derdowskiego jest jednym z największych producentów części rowerowych i skrzynek narzędziowych Europie. Rocznie eksportujemy około 50% naszej produkcji – głównie do krajów Unii Europejskiej.

SIHD swoją działalność rozpoczęła w 1957 roku. Od początku lat 70 zaczęła się aktualna specjalizacja zakładu w seryjnej produkcji elementów metalowych - początkowo głównie na potrzeby przemysłu okrętowego. W 1972 r. zajęliśmy się produkcją bagażników rowerowych - w pierwszym okresie na potrzeby Zakładów Rowerowych „ROMET." Stopniowo rozszerzaliśmy asortyment o cięgna hamulcowe, pompki do ogumienia i sprężyny hamulcowe. W końcu dekady lat 70 uruchomiliśmy produkcję skrzynek narzędziowych - głównie na potrzeby eksportu. W 1990 r zakład podjął współpracę z kontrahentami zagranicznymi w zakresie wspólnej produkcji części rowerowych. Dotyczy to głównie pompek, błotników, kasków ochronnych oraz bagażników i części do bagażników. Współpraca pozwoliła na powiększenie asortymentu produkcji oraz przystosowanie naszych wyrobów do standardów Unii Europejskiej. Dziś kontynuując swe tradycje produkujemy bagażniki rowerowe, błotniki i koszyki bidonu, których proces wytworzenia objęty jest normą ISO 9001:2009. Spółdzielnia jest również dystrybutorem wyrobów SKS Germany takich jak: błotniki rowerowe z tworzyw sztucznych oraz pompki.

Spółdzielnia posiada status Zakładu Pracy Chronionej, zatrudnia około 150 osób - w tym ponad 90 % osób niepełnosprawnych. W oparciu o doskonale wyposażoną przychodnię przyzakładową realizowana jest szeroka działalność rehabilitacyjna pracowników.


MASZ PYTANIE? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

52 / 3975531

sihd@sihd.pl
© 2015 przez SIHD. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.
PROJEKT I WYKONANIE INPERO.PL